Czy warto kupować klocki Lego?

20161014_145455

Zabawa klockami Lego zaczęła się bardzo dawno temu. Gdy Patryk miał 1,5 roku otrzymał pierwszy zestaw Lego Duplo. Oprócz zestawu ze zwierzątkami z zoo, miał również zestawy policyjne i strażackie. Dziecięce zafascynowanie strażą pożarną, bardzo szybko zaprowadziło nas do zakupu pierwszego zestawu Lego City. I chociaż Patryk miał wtedy niecałe 3,5 roku to bardzo ładnie bawił się klockami. Oczywiście nie składał ich wtedy samodzielnie, gdyż tego typu zestawy przeznaczone są dla dzieci od 6-7 roku życia.

20161014_145009Szybko okazało się, że jedynym i wymarzonym prezentem z okazji urodzin, na mikołajki, pod choinkę, od zajączka i na dzień dziecka i nawet bez okazji- są klocki Lego. W zależności od tego czym Patryk interesował się w danym okresie, marzył o różnych zestawach. I tak bawił się zestawami Lego Ninjago, Chima, Minecraft, The Lord of the Rings, Star Wars, Nexo Knights, Castle.

20161014_145113
Zanim Patryk zaczął samodzielnie składać klocki, zgodnie z instrukcją, minęło sporo czasu. Jednakże bardzo często budował „coś” według własnego pomysłu. Dlatego też kupiliśmy 2 pudła z klockami Lego, z których można zbudować domek lub zwierzątka zgodnie z załączoną instrukcją lub też według własnej inwencji twórczej. Ostatnio nawet chciałam mu dokupić tego typu pudło i niestety nie znalazłam.

20161014_144918
Muszę chyba poszerzyć poszukiwania, gdyż Patryk zaczął intensywnie konstruować zamki, baszty, drzewa, pojazdy, konie, ludziki, mury obronne. I pewnie zbudowałby o wiele więcej przedmiotów, gdyby miał więcej luźnych klocków. Tak się składa, że ja nie chcę aby połączył klocki z różnych dedykowanych zestawów, gdyż obawiam się, że raz pomieszane tak już zostaną- Patrykowi nie będzie się chciało posegregować klocków wg zestawów. Albo zacznie to robić i nie skończy. A ja niestety nie mam na to czasu. Może kiedyś wyrażę zgodę na kompletny miszmasz w imię jego planów zawodowych :) gdyż praca w Lego to wielkie marzenie Patryka :)

20161014_145228

A czy warto kupować klocki Lego?

Oczywiście, że warto, gdyż rozwijają kreatywność, logiczne myślenie, uczą cierpliwości. A jak przy tym zaoszczędzić? Jeśli macie znajomych, którzy mają dzieci, zapytajcie czy bawią się klockami? Być może leżą głęboko w szafie i nikt się nimi nie bawi. Poza tym dużo używanych zestawów jest do kupienia na allegro. Najtańsze są zestawy niekompletne, więc jeśli dziecko lubi po prostu budować i brakuje mu klocków, warto się nad tą opcją zastanowić.

20161024_110839

 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *