Czy warto zrobić sesję zdjęciową brzuszkową, ciążową?

sesja-brzuszkowa-patrycja-07

Czy warto zrobić sesję zdjęciową brzuszkową, ciążową?

Podczas pierwszej ciąży chciałam zrobić sobie profesjonalną sesję brzuszkową, ciążową. Ale jakoś mi się nie udało. A później żałowałam. Oczywiście mam zdjęcia, które uwieczniają mój stan, ale są to zdjęcia zrobione przez męża, podczas spaceru lub na urodzinach mojej mamy. Oglądanie ich sprawie mi wielka przyjemność ale nie jest to profesjonalna sesja zdjęciowa.
Pamiętam, że obiecałam sobie wtedy, iż jeśli będę jeszcze kiedyś w ciąży to zrobię sobie taką sesję.

Z r o b i ł a m :)

Oczywiście facebook to skarbnica wiedzy :) posty znajomych, reklamy i chyba dalej nic pisać już nie muszę. Znalazłam studio fotograficzne.

Resztę potrzebnych informacji jak cennik i rodzaje sesji oraz ilość zdjęć w pakiecie znalazłam na stronie. Zadzwoniłam, umówiłam się i już.

Mniej więcej wiedziałam jakie zdjęcia mnie interesują. Znając płeć dziecka mogłam dopasować akcesoria.

Jeśli stoisz przed decyzją czy warto zrobić sesję zdjęciową brzuszkową, ciążową- WARTO!

Przed sesją musisz zastanowić się ile chcesz siebie pokazać. Przecież pokazujesz swoje ciało. Czy odsłonisz brzuszek, a może chcesz mieć na sobie tylko sznur pereł? Gdy już wiesz czego chcesz i jakie są Twoje oczekiwania wobec sesji, trzeba to omówić z fotografem. Chodzi przede wszystkim o to abyś nie czuła się skrępowana, gdyż wtedy zdjęcia wyjdą sztucznie.

sesja-brzuszkowa-patrycja-05
Gdy wybierzesz odpowiedni pakiet zdjęć np. 10szt, zapytaj jak długo potrwa sesja? Pamiętaj jesteś w ciąży. Ważna jest Twoja wygoda, Twoja i Twojego dziecka. Jeśli sesja odbędzie się w okresie jesienno-zimowym, a chciałabyś odsłonić swoje ciało, zapytaj o kwestię ogrzewania, ciepłego nawiewu? Przecież nie o to chodzi aby po wymarzonej sesji rozłożyło Cię przeziębienie i temp. 38 stopni.

Oczywistą sprawą dla kobiety w ciąży jest częste korzystanie z toalety. Jednakże w zakładach fotograficznych starego typu może być z tym problem, zapytaj więc o tę kwestię, zanim umówisz się na sesję zdjęciową. Jeśli chodzi jeszcze o Twoją wygodę to dobrze byłoby gdyby w studio była jakaś strefa chillout :) a przynajmniej komfortowa kanapa, na której będziesz mogła przez chwilę odpocząć, gdy poczujesz się słabiej lub będziesz zmęczona. I jeszcze jedna ważna sprawa- a mianowicie pora sesji. Nie umawiaj się na godzinę kiedy codziennie masz drzemkę albo gdy masz największa zgagę, albo gdy po całym dniu masz spuchnięte stopy i cholernie bolą Cię plecy. Wybierz godzinę dogodną dla Ciebie :)

A gdy umówisz się już na sesję, a studio spełnia wszystkie Twoje wymagania, nie zapomnij zabrać:
1. migdałów, jeśli masz zgagę
2. ubrań na przebranie (jeśli chcesz mieć zdjęcia w jakieś konkretnej bluzce, sukience, spodenkach lub w biżuterii)
3. atrybutów, akcesoriów, które chciałabyś uwiecznić na zdjęciach np. niemowlęce skarpeteczki, malutki samochodzik, różowy pomponik)
4. jakiejś przekąski

sesja-brzuszkowa-patrycja-10

Taka sesja zdjęciowa to pewnego rodzaju sprawa mniej lub bardziej intymna. Dobrze więc wcześniej poznać opinię o fotografie, o atmosferze panującej na zdjęciach. Między Tobą a fotografem musi być pozytywna relacja abyś mogła się otworzyć. Tylko wtedy będziesz zadowolona z efektu.

Zdjęcia z mojej sesji brzuszkowej pokazałam już Wam kilkakrotnie w moich wcześniejszych postach np. Wybór imienia dla dziecka, O związek trzeba dbać, Cesarskie cięcie bez ściemy i kolorowania.

sesja-brzuszkowa-patrycja-02

Na sesję brzuszkową wybrałam się z mężem i z Patrykiem. Przy okazji zrobiliśmy sobie sesję rodzinną.

Piękne ujęcia zawdzięczamy talentowi Anety i Pawła z Fotografia Szymura (Chorzów).
Polecam gorąco, przesympatyczne małżeństwo, świetna atmosfera i tysiąc pomysłów. A tak poza tym to musimy się umówić na sesję Roczkową (albo Rock’ową) z naszym szkrabem :) Jak ten czas szybko leci …
Pozdrawiam
Patrycja

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *