StrefaChillout.pl w Kawiarni Pukawka

img_20160913_111652

StrefaChillout.pl w Kawiarni Pukawka w Zawierciu.

Jeśli śledzicie mnie na Instagramie to pewnie wiecie, że jakiś czas temu pytałam Was, które kawiarnie polecacie. Otrzymałam od Was kilka odpowiedzi, a może podpowiedzi, gdyż postanowiłam, że sama sprawdzę Wasze typy. Praktycznie w każdej branży polecenia się sprawdzają. Jeśli jesteś zadowolony z danej usługi to chętnie o tym wspomnisz swoim znajomym. Ja też chciałabym polecić Wam świetną Kawiarnię o intrygującej nazwie Pukawka. Pukawka, a bardziej wzniośle rewolwer z zawiązaną na węzeł lufą.

20160913_110851

Taki obraz wisi na jednej ze ścian tej nowoczesnej kawiarni. Można stwierdzić, iż w Kawiarni Pukawka nie ma kompromisów w jakości kawy. A ja jeszcze dodam, że nie ma kompromisów w jakości obsługi, która jest na bardzo wysokim poziomie.

2 dni temu, zrobiliśmy Patrykowi wagary z przedszkola i w przeddzień jego 6 urodzin, zabraliśmy go do Ogrodzieńca (Patryk jest miłośnikiem zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej, tzw. Szlaku Orlich Gniazd więc miał fajną niespodziankę). Przed wyjazdem, w domu nie zdążyłam napić się kawy. W pierwszej chwili przyszło mi do głowy, że kupię sobie po drodze, na stacji benzynowej. A później przypomniało mi się, że przecież w Zawierciu jest kawiarnia, którą polecił mi znajomy. Szybko odnalazłam odpowiedni komentarz pod moim zdjęciem na Instagramie i włączyłam nawigację, aby zaprowadziła mnie do Pukawki.

20160913_110840

Od razu po wejściu poczułam, że to jest klimat, który lubię. Czułam, że to miejsce ma magię. A na dodatek w Pukawce można się napić kawy speciality, której jakość jest monitorowana od siewu po palarnię :) Kawiarnia Pukawka wyznaje motto nomilk & nosugar. I tak też nam zaproponowano kawę bez mleka i bez cukru, aby w pełni poczuć jej smak.

20160913_111231

20160913_114103

Jestem jednak miłośniczką cafe latte i zostałam jej wierna. Jednakże mąż dał się skusić na kawę z aeropresu. Parzenie kawy w ten sposób wymaga nie tylko odpowiedniej gramatury kawy, ale również odpowiedniej temperatury wody i czasu parzenia. Taka kawa ma niepowtarzalny smak. W innym urządzeniu i przy innym parzeniu, ta sama kawa (w sensie ziarno) smakuje inaczej.

20160913_111050

Najwięksi miłośnicy kawy mogą wypróbować kawy z syfonu, chemexu lub dripa.

Gdy będę w pobliżu Zawiercia to na pewno podjadę na kawę do Pukawki. A oprócz kawy, zjem tam pyszne ciasto z własnego wypieku :)

img_20160913_111552

Dla wszystkich, którzy myślą, że wpis jest sponsorowany, mówię NIE. Za kawę i ciacho zapłaciłam sama 😛 Tym wpisem chcę Wam zainicjować nową serię wpisów, związanych z chillout’em i StrefąChillout.pl

W końcu logo z kawą jest tu od początku. Tak więc wszyscy miłośnicy kawy, zarówno pasjonaci okazjonalnego picia kawy jak i kawoholicy, zaglądajcie na bloga aby dowiedzieć się, gdzie podają dobrą kawę. A jeśli nie chcecie przegapić żadnego wpisu polubcie bloga na fb oraz mój profil na instagramie @strefachillout

Pozdrawiam

Patrycja

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *