Wodny Plac Zabaw w Będzinie- moja subiektywna ocena

20160809_112924

Korzystając z ostatniego dnia słonecznej pogody, wybraliśmy się wczoraj do Będzina, gdzie znajduje się Wodny Plac Zabaw. Tego typu obiekt to zupełna nowość na rynku wakacyjnych rozrywek. I chociaż dowiedziałam się o tym miejscu 22 lipca, to dopiero po 3 tygodniach zdecydowałam się na wyjazd i sprawdzenie atrakcji na własnej skórze, a właściwie skórze Patryka, gdyż tylko on korzystał z obiektu. I bardzo żałuję, że byliśmy tam dopiero wczoraj, gdyż miejsce jest fantastyczne.

Tak jak wspomniałam tylko Patryk zażywał kąpieli, a to dlatego iż plac zabaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej, ale z moich obserwacji wynika, że najstarsze dzieci miały maksymalnie 10 lat. Powiedzmy sobie szczerze, że starsze dzieciaki mają inne rozrywki, a spędzanie czasu na placu zabaw po prostu ich nie bawi. Natomiast młodsze dzieci korzystały z kąpieli na rękach/pod opieką rodzica. Miejsce przeznaczone jest głównie dla dzieci z Będzina, ale przy wejściu nikt nie sprawdza zameldowania :) więc na parkingu większość samochodów była z okolicznych miast. A jak już mowa o parkingu to niestety jest on za mały i dużo samochodów parkuje wzdłuż ulicy 1 Maja (i z tego co wczoraj zaobserwowałam, policja robi zdjęcia tym samochodom), więc zwróćcie uwagę, czy zostawiacie samochód w miejscu dozwolonym.

Muszę przyznać, że OSiR Będzin, pod którego pieczą znajduje się ten obiekt (http://osir.bedzin.pl/aktualnosc/526-wodny-plac-zabaw), bardzo dobrze sobie radzi z utrzymaniem obiektu. Mam tutaj na myśli nie tylko czystość placu zabaw, ale również zagospodarowanie terenu wokół i zadbanie o leżaki oraz krzesła ogrodowe dla dorosłych. Jestem pod wielkim wrażeniem, gdyż leżaki i krzesła są dostępne w dużej ilości, a „wypożyczenie” jest bezpłatne. Dodatkowo zwróciłam uwagę na czystość toalet i dostępność przewijaka :) i nie mam nic do zarzucenia, było czysto, był papier toaletowy i mydło w płynie, a przewijak znajduje się w toalecie dla niepełnosprawnych. Zapomniałam dodać, że wstęp na Wodny Plac Zabaw jest bezpłatny i nie ma ograniczenia czasowego, więc można się bawić przez cały dzień.

Jeśli chcecie odwiedzić to miejsce z Waszymi pociechami koniecznie zabierzcie ze sobą:

  • ręcznik kąpielowy
  • strój kąpielowy/spodenki kąpielowe dla dziecka
  • koc
  • coś do picia i jedzenia, gdyż na terenie obiektu nie ma żadnego sklepiku, a poza obiektem można kupić jedynie watę cukrową i popcorn.

Tylko część terenu znajduje się w miejscu zacienionym, pod konarami drzew (ok. 1/4 powierzchni), tak więc nie zapomnijcie o kremie do opalania. A jeśli Wasze dzieciaki nie lubią biegać boso po trawie- spakujcie również klapki. Chciałam jeszcze dodać, iż opiekunowie obserwują swoje pociechy w ubraniach, nie widziałam nikogo w stroju plażowym, a mamusie, które trzymały dzieci na rękach były całe mokre i na pewno przydałby im się strój kąpielowy.

20160809_112933

20160809_114933

Cały plac zabaw jest bardzo kolorowy i różnorodny pod względem formy natrysków i armatek wodnych. Niestety zdjęcia nie ukażą Wam różnorodności fontann, z których leje się woda. To trzeba zobaczyć na własne oczy! Dzieci mają ogromną uciechę podczas kąpieli, z placu dobiega nie tylko śmiech ale również krzyki, gdy z zaskoczenia, zostanie się oblanym kubłem zimnej wody.

20160809_113002

Cały teren jest ogrodzony i zabezpieczony przed pieskami i kotami, więc jest czysto i bezpiecznie.

A tuż obok znajduje się Strefa Aktywności Rodzinnej, czyli nowoczesny plac zabaw, na którym dzieci znajdą wiele konstrukcji, zjeżdżalni, siatek do wspinaczki oraz zewnętrzną siłownię. Konstrukcje zostały przygotowane tak aby dzieci w każdej grupie wiekowej miały gdzie się bawić. Na starszych i odważniejszych śmiałków czeka wysoka rakieta, z której szczytu można zjechać zjeżdżalnią jak w aquaparku.

20160809_125241

20160809_125247

20160809_130134

 

Podsumowując wczorajszy dzień- to był świetny wypad. Patryk miał dużo frajdy, a ja z Pascalem i dziadkami odpoczęliśmy na kocyku bo trzeba zauważyć, że Wodny Plac Zabaw odwiedzają również dziadkowie z wnukami.

Jak poprawi się pogoda, nie czekajcie, udajcie się do Będzina.

Pozdrawiam

Patrycja

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *